Kalkulator
Przetargi
Biuletyn Informacji Publicznej
Platforma zakupowa

DOTACJA NA BIOMASĘ

31.05.2022

Gmina Brzeg otrzymała dotację w kwocie 18,99 mln zł na sfinansowanie inwestycji pn.: „Budowa zeroemisyjnego źródła ciepła sieciowego na biomasę o mocy 6 MW na rzecz BPEC w Brzegu”, w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

 

Inwestycja dotyczy zaprojektowania i budowy instalacji do produkcji ciepła sieciowego, w zakres której wchodzi m.in.: uzyskanie wymaganych pozwoleń, opracowanie dokumentacji projektowej, wykonanie prac budowlano-montażowych oraz uruchomienie nowego kotła biomasowego wraz z niezbędną infrastrukturą. Realizacja inwestycji pozwoli na wykonanie pierwszego, istotnego  kroku w kierunku zmiany modelu wytwarzania ciepła z wysokoemisyjnego, opartego na węglu, na nisko i zeroemisyjny, dzięki zastosowaniu paliwa jakim jest biomasa. Dodatkowo, wykonanie przedmiotowego projektu, wraz z innymi inwestycjami podejmowanymi w BPEC, przybliży spółkę do uzyskania statusu „efektywnego systemu ciepłowniczego”.

 

Brzeskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. składa podziękowanie władzom Gminy  Brzeg za pomoc i współpracę w realizacji ambitnego planu inwestycyjnego.